Juniorii Chindiei, câștigători ai Cupei Centenarului, au fost premiați de Primăria Târgoviște și CJ Dâmbovița (foto)

Autorii unei performanțe excepționale, câștigarea turneului „Cupa Centenarului”, juniorii Chindiei Târgoviște – grupa U10 – au fost premiați astăzi de către Primăria Târgoviște și Consiliul Județean Dâmbovița, la sediul administrativ al municipalității. I-au felicitat și le-au acordat premii primarul municipiului – Cristian Stan și președintele CJD – Daniel Comănescu, alături de viceprimarii Cătălin Rădulescu și Monica Ilie, vicepreședintele CJD – Alin Manole și președintele Chindiei – Marcel Ghergu.

Tuneul menționat a fost organizat de Primăria Municipiului București, prin Compania Municipală de Sport, în perioada 29 octombrie 2018 – 1 noiembrie 2018. Este prima ediție, dar s-a impus, deja, drept una dintre cele mai importante puternice întreceri din România dedicate copiilor cu vârste cuprinse între 6 și 10 ani.

Din cei 3500 de înscriși și cele 277 de echipe concurente, juniorii Chindiei Târgoviște s-au luptat cu alte 63 de echipe pe categoria de vârstă  a celor născuți în anul 2008. Micii târgovișteni antrenați de Ionuț Iugulescu au câștigat trofeul după ce au învins în finală echipa Prosport Academy București.