Ziua imnului național a fost sărbătorită la Târgoviște, în Piața „Mihai Viteazul”, după ceremonialul cunoscut: rugăciune, discursuri cu evocarea momentelor istorice în care „Deșteaptă-te, române” i-a însoțit pe români, intonarea imnului și defilarea militarilor.











Comentarii recente