Solidaritatea față de victimele din clubul Colectiv a scos și astă-seară în centrul municipiului Târgoviște aproximativ 200 de persoane, mai puțin de jumătate față de protestul de ieri. Adunați în Piața Mihai Viteazul, tinerii frumoși și liberi au mărșăluit pe la Prefectură, Piața 1 Mai, înapoi la Sindicate, Mitropolie și iar Prefectură. Scandările, cam aceleași: Ieșiți din casă, dacă vă pasă!, România, trezește-te!, Uniți, salvăm toată România!, Colectiv – Colectiv!, Nu plecăm acasă, morții nu ne lasă!. Noutatea serii a fost Ghinion! Ghinion! Uite, ne-am trezit din somn!.









Comentarii recente