S-a întâmplat astăzi, în Sala Florentină a Primăriei Târgoviște, premierea a 22 de cupluri care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Felicitările, diplome, flori și un cadou financiar au fost oferite de primarul Cristian Stan și viceprimarul Cosmin Bozieru. La final, seniorii au ciocnit o cupă de șampanie, momentul fiind însoțit de muzica antrenantă a Fanfarei „Argeșul”.










Comentarii recente