Ziua Națională a fost sărbătorită la Târgoviște, în fața monumentului din Piața Tricolorului. Parcă în necazul ploii mărunte, numeroși târgovișteni au dorit să participe la ceremonial. În mijlocul lor, copii mulți și frumoși, cu stegulețe, cocarde tricolore și flori s-au bucurat de sărbătoare, uniforme și defilarea gărzii de onoare.







































Comentarii recente